Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 12:02
 
ŞAMPİYON OLDU
Bostanlıspor’un yeni branşı oryantiringin başına geçen ve antrenör-sporcu olarak görev yapacak milli sporcu Büşra Altun son şampiyonada kucağındaki 3,5 aylık kızı Hayal Lina ile koştu ve şampiyon olarak kürsüye çıktı.
SPOR Haberi
ŞAMPİYON OLDU

Türkiye ve İzmir’de Coronavirus öncesi yapılan son Oryantiring yarışması olan Öğretmenler Oryantiring Şampiyonasına kızı Hayal Lina ile katılan Büşra Altun, ipi kucağındaki 3,5 aylık kızı ile birinci olarak göğüsledi.


Büşra Altun, şampiyonayı önde götürüyordum. Son tura girmeden önce eşim, kayınpederim ve sporcu arkadaşlarımın bulunduğu grubun yanından geçerken kızımın ağladığını duydum. Susmuyordu. O nedenle de kaybedersem kaybedeyim. Yeterki kızım ağlamasın diyerek kucağıma aldım. Yarışmanın kurallarını da bildiğim için yarışa devam ettim ve haritadaki son iki kontrol noktasını da kucağımda kızım ile geçerek birinci oldum. Elbette bu benim için büyük bir mutluluktu. Kızımı da böylelikle bu sporun içine daha çok küçük yaşta sokmuş oldum” dedi.


Spor kariyerinde Türkiye Şampiyonlukları, çeşitli uluslararası Turnuvalarda birincilikler, Akdeniz Ülkeleri Şampiyonluğu, Güneydoğu Avrupa Şampiyonluğu, Azerbaycan Heydar Aliyev Kupası Birinciliği ve Türkiye Üniversiteler Şampiyonluğu gibi başarılar bulunan Bostanlıspor’un milli sporcusu Büşra Altun yeni hedefinin Karşıyaka’ya yepyeni şampiyonluklar getirmek ve şampiyon sporcular yetiştirmek olduğunu ifade etti.


Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, oryantiring sporunun zihin gelişimine yararlı ve her yaş grubunda yapılan bir spor olduğundan önem verdiklerini belirterek, “Şampiyonumuz Büşra 3,5 aylık kızını da bu sporun içine soktu. 80 yaşında sporcumuz var. Danışmanımız Cengiz Altun ile birlikte coronavirus belasından kurtulduktan sonra yapacağımız organizasyonların planlarını çıkarmaya başladık. İlk etapta Bostanlı’da çocuklar ve gençlere tanıtıcı bir oryantiring şenliği yapmayı düşünüyoruz. Bunun için Karşıyaka Belediyesi ile temasa geçtik. Ayrıca Yamanlar Gençlik Merkezinde Oryantiring Federasyonu, Karşıyaka Belediyesi ile birlikte Uluslararası Karşıyaka Oryantiring Şenliği düşüncemiz Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’dan tam destek alınca netleşti. Başkan Tugay’ın sporu sevmesi her zaman çocukların ve gençlerin spor yapmasına olanak tanıması, tüm fedakârlıkları yapması da büyük avantaj. Bu organizasyon için çalışmalarımıza da başladık” dedi.     

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: ŞAMPİYON, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı