İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KAAN UMUT BEKLİYOR
KAAN UMUT BEKLİYOR
VEFA
VEFA
Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 18:02
 
OKULLARDA ÖNLEM ALINSIN
Kemalpaşa Eğitim-İş Şube Başkanı Salih Topuk, “Okullar 15 Şubat’ta açılacaksa neden eğitim emekçilerinin aşılanmasına başlanmamıştır?” diye soruyor.
İZMİR Haberi
OKULLARDA ÖNLEM ALINSIN

Dünkü kabine toplantısının ardından açıklandı: Köy okullarında yüz yüze eğitim öğretim 15 Şubat'ta tekrar başlayacak. Büyükşehir belediye yasası ile 30 il Büyükşehir yapıldı. Bu illerdeki köyler de mahalle statüsüne dönüştürüldü. Bu mahallelerde (köylerde) bulunan okullar açılacak mı? Şimdi buralar köy olarak mı, mahalle olarak mı değerlendirilecek?

 

Köy okulları açılacak, peki yüz yüze eğitim verecek öğretmenlerin aşılanmadan sınıflara girmesi risk oluşturmayacak mı? Madem okullar açılacaktı, öğretmenlerin sağlık çalışanlarından sonra aşılanması gerekmez miydi? Böyle bir uygulama, sadece öğretmen ve öğrencilerin sağlığını değil, toplumun sağlığını da tehlikeye atacaktır. Öğretmenler aşılanmadan yapılacak yüz yüze eğitim, okullarda virüsün kuluçka zeminini hazırlayacaktır.

 

Eğitimiş olarak diyoruz ki; eğitim bizim için çok önemlidir. Öğrencilerimiz bizim için çok değerlidir. Ama toplumun sağlığı da hayatidir. Yüz yüze eğitime geçmek için, en azından öğretmenlerin aşılanması tamamlanmalıdır. Evet biz öğrencilerimize, öğrencilerimiz de eğitime kavuşmayı çok istiyor. Ama kimse hayatını kaybetmek de istemiyor. Önlemleri alın, okulları açın!

Kaynak: (Kemalpaşa) - Eğitim-İş Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: OKULLARDA, ÖNLEM, ALINSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı