Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 19:27
 
NAZARKÖY’DE İNCELEME YAPILDI
Ülkemizin önemli ekoturizm duraklarından olan Nazarköy Mahallesi’nin Türkiye’de ve Dünya’da marka haline gelmesi için yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
NAZARKÖY’DE İNCELEME YAPILDI

Mahallenin yüksek ekoturizm potansiyelini daha da canlandırmak için düzenlenen değerlendirme toplantısına Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Halil Yaşar Güzel, Kemalpaşa Orman İşletme Şefi Kerem Civelek, Nazarköy Mahalle Muhtarı Mehmet Yiğit ve teknik personeller katıldı.

 

Toplantı öncesinde Kaymakamlık koordinesinde toplanan heyet Orman ve Köy İlişkileri Destek Kredilerinden faydalanan nazar boncuğu ocaklarını ve satış stantlarını gezdiler. Toplantıda haftanın belirli gün ve saatlerinde yolun trafiğe kapatılması, yeni güzergahların ve ilave otoparkların oluşturulması ile ilgili görüşmeler yapıldı. Öte yandan, mahalle ve bölgede oluşturulabilecek konaklamalı çadır ve karavan, parklı mesire yerleri için uygun yer incelemesi de yapıldı. Toplantıda etrafı ormanlarla çevrili mahallenin orman yangınları riskine karşı alınacak tedbirleri de değerlendirildi.

 

Kaymakam Sarı, trafik düzenlemesinin ardından evlerin dış cephe bakım ve onarımı ile tek tip boyanması, duvar resimleri ve aydınlatma ile peyzaj gibi konuların projelendirilme yada kurumların işbirliği ile gerçekleştirilmesi yönünde çalışmaların da olacağını ifade etti.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: NAZARKÖY’DE, İNCELEME, YAPILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
NAZARKÖY’DE İNCELEME YAPILDI
NAZARKÖY’DE İNCELEME YAPILDI
NAZARKÖY’DE İNCELEME YAPILDI
NAZARKÖY’DE İNCELEME YAPILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı