İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
GERÇEK SEVGİ
GERÇEK SEVGİ
ŞOK DALGA TEDAVİSİ
ŞOK DALGA TEDAVİSİ
Haber Detayı
06 Kasım 2021 - Cumartesi 17:23
 
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kurs ve atölyelere, öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
KEMALPAŞA Haberi
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, uzun bir dönem yüz yüze eğitime ara verilen yabancı dil ve sanat kursları normalleşme süreciyle birlikte yeniden start aldı. Kemalpaşalı vatandaşların ücretsiz bir şekilde yararlandığı dil kurslarının yanı sıra akademik, sosyal, kültürel ve sanat kursu sınıflarının da eğitime devam ettiği kültür merkezinde, vatandaşlardan gelen talep üzerine, alternatif yabancı dil sınıfları da yer alacak.

 

15 Temmuz Kültür Merkezi’nde, 200’den fazla öğrenci,15 kişilik sınıflarda, haftanın 5 günü, İngilizce, Resim, Diksiyon, Makyaj, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği kurslarına katılım sağlıyor. Çeşitli etkinlikler eşliğinde işlenen derslere öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kurs merkezinde Zekâ Oyunları, Satranç, Matematik ve Türkçe Atölyeleri de yer alacak. Kemalpaşa’da istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirilen Meslek Fabrikası’nda dikiş, bilgisayar kursları devam ediyor. Öte yandan Meslek Fabrikası’nda; İleri excel ve uyum, örme bebek, kişisel gelişim, diksiyon, kadın düz dar etek, bilgisayar operatörlüğü, ön muhasebe, aşçı çırağı, pastacı çırağı, bilgisayarda hızlı klavye kullanımı, çocukta temel ihtiyaçlar, İngilizce A1-A2, diksiyon spikerlik, sunuculuk, gibi kurslar da açılacak.

 

Yıllık planlamalarda eğitime özel önem verildiğini vurgulayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, şunları söyledi: “Belediyemiz bünyesinde açtığımız kurslarla öğrencilerimizin eğitim hayatına daha fazla destek vermeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin, geleceğe, eşit fırsatlarla hazırlanabilmeleri için hiçbir zaman eğitimden tasarruf yapmayacağız. Onlar için ücretsiz olarak yaşama geçirdiğimiz kurslarla fırsat eşitliğini sağlamaya devam edeceğiz. Kemalpaşalı her öğrenci istediği dersi seçip kurslarımıza kayıt yaptırarak yararlanabilecek. Hem akademik hem de kültür sanat alanında gelişebilmeleri hedefiyle çalışmalarımızı eksiksiz sürdüreceğiz.”

Kaynak: (Kemalpaşa) - Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: KURSLARA, YOĞUN, İLGİ, DEVAM, EDİYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
KURSLARA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı