Haber Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 13:15
 
KEMALPAŞA’DA RÜŞVET OPERASYONU
Kemalpaşa'da rüşvet soruşturması kapsamında aralarında Kemalpaşa Belediyesi personelinin de olduğu 11 şüpheli gözaltına alındı.
ASAYİŞ Haberi
KEMALPAŞA’DA RÜŞVET OPERASYONU

Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca bazı vatandaşlardan rüşvet alındığına dair şikayetler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 11 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, Yapı Kontrol Müdürü, İmar Müdürü ve bu birimlerde görevli memurların da aralarında bulunduğu 6'sı belediye çalışanı 11 şüpheli gözaltına alındı. Zanlılar, sorgulanmak üzere jandarmaya götürüldü.

 

RIDVAN KARAKAYALI'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Bu sabah ilçemizde gerçekleştirilen ve Kemalpaşa Belediyesi ile ilişkilendirilen soruşturma ile ilgili Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı açıklamalarda bulundu. Karakayalı açıklamasında “Sabah saatlerinde ilçemizde gerçekleştirilen ve içerisinde belediye personellerimizin de bulunduğu gözaltı işlemini başkan yardımcılarımdan öğrendim. Konu ile ilgili henüz detaylı bir bilgiye sahip olmamakla birlikte süreci yakından takip ediyoruz. Ancak belediyemize doğrudan yapılan bir operasyon söz konusu değildir. Soruşturmanın selameti ile ilgili daha fazla yorum yapmam doğru olmaz. Gelişme olması halinde kamuoyunu doğrudan bilgilendireceğiz” dedi.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: KEMALPAŞA’DA, RÜŞVET, OPERASYONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı