Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 16:07
 
KAÇAK MOLOZLA MÜCADELE SÜRÜYOR
Vatandaşların sağlıklı bir çevrede yaşamalarını öncelikleri arasında gören Kemalpaşa Belediyesi, görüntü ve çevre kirliliğine neden olan kaçak moloz dökümü ile mücadele etmeye devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
KAÇAK MOLOZLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Ev, dükkan tadilatı veya eski eşyaların değiştirilmesi gibi nedenlerle ortaya çıkan moloz ve atıkların duyarsız kişilerce, Kemalpaşa Devlet Hastanesi arkasında bulunan boş alana döküldüğü ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, bölgede temizlik çalışmalarına başladı.

 

Moloz kaldırma çalışmalarını yerinde inceleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı çalışmalarla ilgili bilgi vererek, vatandaşlara da çağrı yaptı. Bölge temizliğinin ardından kaçak dökümü engellemek amacıyla gerekli önlemlerin alınacağını belirten Karakayalı, “Ekiplerimizle birlikte, Kemalpaşa Devlet Hastanesi arkasında bulunan bölgeye kaçak moloz dökülmesi sebebiyle yaşanan çevre kirliliğini önlemek amacıyla çalışma başlattık. Bölgenin temizlenmesinin ardından ekiplerimiz, tel örgü ile bölgeyi çevreleyecek. Alana güvenlik kameraları yerleştirilecek. İlçemizde kaçak moloz yığınlarına geçit vermeyeceğiz. Moloz dökümü yapmak isteyen vatandaşlarımızın mutlaka belediyemiz ile irtibata geçmesi gerekiyor. Kaçak moloz dökümünün tespiti halinde yasal işlem başlatılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Çevre kirliliğinin önüne geçmek için ilçe genelinde rutin olarak denetimlerini sürdüren Zabıta ekipleri uygunsuz yerlere çöp, moloz, inşaat atıkları atarak çevreyi kirleten şahıslara cezai işlem uyguluyor.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: KAÇAK, MOLOZLA, MÜCADELE, SÜRÜYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KAÇAK MOLOZLA MÜCADELE SÜRÜYOR
KAÇAK MOLOZLA MÜCADELE SÜRÜYOR
KAÇAK MOLOZLA MÜCADELE SÜRÜYOR
KAÇAK MOLOZLA MÜCADELE SÜRÜYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı