Haber Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 18:21
 
HEDEFİMİZ ÇEVRE DOSTU KEMALPAŞA
Kemalpaşa Belediyesi’nin, çevre duyarlılığını artırmak ve doğayı korumaya yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar hız kesmeden sürüyor.
KEMALPAŞA Haberi
HEDEFİMİZ ÇEVRE DOSTU KEMALPAŞA

Kemalpaşa Belediyesi çevre dostu anlayışı çerçevesinde, ev ve iş yerlerinden ekipler aracılığıyla topladığı 530 litre yağ ve 280 kilogram atık pilin yanı sıra ilçede oluşturduğu Mobil Atık Getirme Merkezi ile vatandaşların biriktirdiği kağıt, plastik, metal, cam ve bitkisel atık yağlarını teslim alarak geri dönüşüme kazandırıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilk olarak 8 Eylül Ortaokulu önüne yerleştirilen Mobil Atık Getirme Merkezi, ilçenin diğer noktalarına da yerleştirilerek, toplanan geri dönüştürülebilir atık miktarının artırılması planlanıyor.

 

“TEMİZ VE YAŞANABİLİR BİR KEMALPAŞA’YI İSTİYORUZ”

Geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem verdiklerini aktaran Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Sıfır Atık bilincinin daha da gelişmesi ve yayılması adına ilçemizdeki herkese ulaşma gayretindeyiz. Temiz, yeşil ve yaşanılabilir bir Kemalpaşa’yı geleceğe miras bırakmak, bizim en büyük sorumluluklarımızdan biri. Çevreci projelerimizle atık yağların lavabolara dökülmemesini hedefleyerek geri dönüşüm çalışmalarımızla yaşadığımız doğayı, suyumuzu ve canlıları korumayı amaçlıyoruz. Çevre dostu bir Kemalpaşa için vatandaşlarımızla da işbirliği içerisinde olmak bizi mutlu ediyor. 8 Eylül Mahallesi’ne yerleştirdiğimiz Mobil Atık Getirme Merkezlerimiz ilçenin diğer noktalarına da dağıtılacak. Toplama noktalarımıza atıklarını bırakarak çevrenin korunması konusunda hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Kemalpaşa) - Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: HEDEFİMİZ, ÇEVRE, DOSTU, KEMALPAŞA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HEDEFİMİZ ÇEVRE DOSTU KEMALPAŞA
HEDEFİMİZ ÇEVRE DOSTU KEMALPAŞA
Yorumlar
Haber Yazılımı