Haber Detayı
11 Kasım 2021 - Perşembe 19:23
 
DERS SÜRELERİ 30 DAKİKA OLMALI
Eğitim İş Sendikası Kemalpaşa Şube Başkanı Salih Topuk, ders sürelerinin 30 dakikaya indirilmesi ile ilgili kaymakamlığa dilekçe verdi.
KEMALPAŞA Haberi
DERS SÜRELERİ 30 DAKİKA OLMALI

Topuk, koronavirüs salgını dolayısıyla ilçedeki okullarda işlenen derslerin 30 dakikaya indirilmesi önerileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Topuk açıklamalarında konu ile ilgili kaymakamlığa dilekçe verildiğini belirterek sonuç alamadıkları takdirde valiliğe başvuru yapacaklarını vurguladı.

 

Şube Başkanı Salih Topuk, “Ders sürelerinin 30 dakikaya indirilmesi sonucunda sınıflar 40 dakikada bir değil 30 dakikada bir havalandırılacak. Böylelikle kapalı alanda kalma süresi biraz daha azalacak, öğretmenler ve öğrenciler 30 dakikada bir maskelerini çıkararak oksijen teneffüs edeceklerdir. İkili eğitim yapılan kurumlarda sabahçı ve öğlenci öğrencilerin giriş ve çıkış saatleri arasındaki süre uzatılarak sınıflarda hijyenin sağlanması için temizlik yapma süresi yeterli hale getirilmiş olacaktır. Ders süreleri kısalacağı için zamandan da tasarruf olacak, Kemalpaşa Merkezde ikili eğitim yapan Atatürk ve 8 Eylül Okulları’nın sabah giriş saatleri biraz daha geç, akşam çıkış saatleri de biraz daha erkene alınmış olacak. Ayrıca ikili öğretimden dolayı, günde 15 saat ders yapılan Ulucak Ayşe Hasan Türkmen Ortaokulu'nda akşam saat 20.00'de dersten çıkan ortaokul öğrencileri için de 2,5 saat dersten erken çıkma imkânı doğacaktır. Böylece 11-14 yaş aralığındaki çocuklarımız da gece karanlığında sokaklarda kalmayacaktır.” diye konuştu.

Kaynak: (Kemalpaşa) - Eğitim-İş Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: DERS, SÜRELERİ, 30, DAKİKA, OLMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı