Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 19:06
 
DAMLACIK ARI ÇİFTLİĞİ MAĞAZASI AÇILDI
Kemalpaşa'da Arıların Annesi olarak bilinen Çiçek Özyılmaz, açtığı doğal bal ürünleri mağazasında kendi arılarından ürettiği bal, polen ve propolisin yanı sıra doğal ürünleri Kemalpaşa halkının hizmetine sunacak.
KEMALPAŞA Haberi
DAMLACIK ARI ÇİFTLİĞİ MAĞAZASI AÇILDI

Örnekköy Mahallesi'nde yaşayan Özyılmaz, küçük yaşlarda merak sardığı arıcılığı geliştirerek, her türlü arı ürünlerinin üretimine başladı. “Arıdan ne çıkarsa yenir ve kazandırır” diyen genç girişimci, Kemalpaşa'da Damlacık Arı Çiftliği İşletmesinin mağazasını açtı.

 

Mağazanın açılış törenine Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Çakar, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Kemalpaşalı Hanımlar Derneği Başkanı Sevilay Şahin, Kemalpaşa Dernekler Birliği Platformu Başkanı Işık Bilgi, Kemalpaşa Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlker Yıldız ve çok sayıda misafir katıldı.

 

Mağazada Özyılmaz’ın kendi arılarından ürettiği bal, polen, arı sütü ve propolisin yanı sıra doğal ev salçası, tarhana ve reçel gibi ürünler de satışa sunuluyor. Öte yandan işletme, Kemalpaşalı Hanımlar Derneği ile anlaşmalı olarak üretim ve satış gerçekleştirecek. Kadınların ürettiği organik ve taze ürünler işletmede satışa sunulacak. İşletmede önümüzdeki günlerde organik ürünler ile kahvaltı hizmeti de sunulacak.

 

Kemalpaşalı Hanımlar Derneği Başkanı Sevilay Şahin yaptığı açıklama da, “Kadınlar olarak güçlerimizi birleştirdik. Kemalpaşa'da üreterek kazanmayı hedefliyoruz. Yeni projelere hep birlikte adım atacağız. Mağazamız ilçemize hayırlı olsun. Herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: DAMLACIK, ARI, ÇİFTLİĞİ, MAĞAZASI, AÇILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DAMLACIK ARI ÇİFTLİĞİ MAĞAZASI AÇILDI
DAMLACIK ARI ÇİFTLİĞİ MAĞAZASI AÇILDI
DAMLACIK ARI ÇİFTLİĞİ MAĞAZASI AÇILDI
DAMLACIK ARI ÇİFTLİĞİ MAĞAZASI AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı