Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 10:46
 
AKSAKAL’DAN HODRİ MEYDAN
AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Bülent Aksakal, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı ile CHP İl Başkanının açıklamalarına sert bir dille karşılık verdi. Aksakal, “Bugüne kadar taş üstüne taş koymayanları şimdiden 2024 korkusu sarmış durumda. Seçim yapılmasını istiyorlarsa başkan dahi herkes istifa etsin yeniden seçime gidelim” ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
AKSAKAL’DAN HODRİ MEYDAN

Kemalpaşa Belediye Meclis toplantısında yaşanan meclisi düşürme gerginliğinin ardından CHP İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli ve İl Başkanı Deniz Yücel tarafından yapılan açıklamaların ardından bir açıklamada AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Bülent Aksakal’dan geldi. Aksakal, “Belediye Başkanını seçen irade, belediye meclisinde yetkiyi Cumhur ittifakına vermesine rağmen birileri üzerine vazife çıkararak yeniden seçim olması halinde meclis üyelerinin çoğunluğunu alacaklarını beyan ediyorlar. Bugüne kadar taş üstüne taş koymayanların 2024 yılında yapılacak olan seçimlerin korkusu sarmış bile” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Belediyeciliğinin hizmet belediyeciliği olduğunu vurgulayan Aksakal, “ Bizler AK Parti belediyeciliğini ve hizmetlerini Kemalpaşa'da 2 dönem halkımızın onayıyla gerçekleştirdik.  Seçmenin iradesine karşı her zaman saygı duyduğumuzu ifade ettik. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldiğimizi yaşayarak gösterdik. Milletimiz de bizlere 19 yıldan beri iktidar olma fırsatını verdi. Kemalpaşa'da 10 yıl gururla Ak belediyecilik yaptık. Çok büyük hizmetler gerçekleştirdik. Özellikle 2014 seçimleri sonrası Kemalpaşa’mızda 20 yılda yapılamayacak hizmetler yaptık. Bugün CHP Belediyesi bizim yaptığımız eserlerin bakımını bile yapamıyor. Belediye başkanı 500 günlük sunumunu yaparken ilk sırada bizim gerçekleştirdiğimiz Alparslan Türkeş Kongre Merkezini gururla İzmirlilere anlatıyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinden zaten hizmet beklemiyoruz. Sadece bizim yapmış olduğumuz eserlerin bakımını onarımını yapabilseler dahi yeterli diyoruz. Ama onu da yapamıyorlar. Biz bugüne kadar Kemalpaşa'nın ve vatandaşlarımızın lehine her şeye Cumhur ittifakı olarak evet dedik,  demeye de devam edeceğiz. Şu unutulmamalıdır ki belediye başkanını nasıl halk seçiyorsa meclisi de aynı irade seçiyor, o irade mecliste yetkiyi Cumhur ittifakına vermiştir. Biz de bunun gereğini yapmakla mükellefiz. Zaman zaman meclisin iradesi yok sayılarak bazı şeyler oldu bittiye getirilmek istenmiştir. Buna istinaden grup başkan vekilimiz Dr. Metin Yaşar meclisteki bütçe görüşmesinde CHP’li başkan tarafından hazırlanmış olan performans ve bütçenin Kemalpaşa’nın bütçesi olamayacağını Kemalpaşa’ya yakışır bir bütçe olmadığını belirtmiştir. 2020 yılı bütçesinden 6 milyon daha az hem de karşılığı olmayan bir bütçe olduğunu belirtmiştir. Kemalpaşa büyürken Kemalpaşa gelişirken bütçesi ters orantılı olarak küçülmüştür. Ama buna rağmen yapıcı olma adına Kemalpaşa için Kemalpaşalılar için içimize sinmese de ayakları yere basmayan bu bütçeye evet denmiştir” diye konuştu.

 

“SEÇİM İSTİYORLARSA HERKES İSTİFA ETSİN”

 

Mecliste yapılan konuşmanın CHP’liler tarafından çarpıtıldığına dikkat çeken İlçe Başkanı Aksakal, “Grup başkanvekilimiz Kemalpaşa meclisinde yapmış olduğu konuşmada Belediye Meclisi’nin görüşünün alınmasının Kemalpaşa’nın daha da faydasına olacağı inancını belirtmiş meclis çoğunluğunun kimde olmasından ziyade Meclise saygı duyulmasının önemini vurgulamak için bir konuşma gerçekleştirmiştir. Bunu bir tehditmiş gibi algılayıp algı yapmaya kamuoyunu yanıltmaya Hiç Kimsenin hakkı yoktur. Asıl tehdidi ve şantajı birileri kamuoyunu aldatmak için yapmaktadır.

 

Ama CHP il başkanı ve CHP’liler çokta seçim istiyorlarsa ve yürekleri varsa hem belediye başkanları hem de meclis birlikte istifa etsin yeniden seçim yapalım. Kemalpaşalı ne diyor Kemalpaşa’nın iradesi nedir hep birlikte görelim. 2024’ü beklemeye hiç gerek yok. Bugüne kadar taş üstüne taş koyamayanları 2024 korkusu şimdiden sarmış durumda…” diyerek açıklamasına son verdi.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: AKSAKAL’DAN, HODRİ, MEYDAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı