Yazı Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 01:33
 
Ruhsal ve Fiziksel Bütünlük
Başak Keçecigil
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni
 
 

Ruhsal ve fiziksel bütünlük, başarılı ve mutlu bir yaşam için olmazsa olmazlardandır. Gerek yaşam koşullarının zorlukları, gerekse günlük hayatta karşılaşılan kargaşalar insanı bilinmezliğe içinden çıkamayacak sıkıntılara sokabiliyor. Bu süreç mağlesef fiziksel ve ruhsal olarak insanı hastalanmasına sebep olabilirken çevresinede zarar verebiliyor. En çok etkilenen bireylerse çocuklar oluyor , okul başarıları, sosyalleşmeleri, yeni öğrenmelerine ket vurabilirken gelecek dönemlerde ise içine kapanık asosyal yetişkinler olabiliyor.

 

Bu dönemde ebeveyler kendilerine zaman ayırıp yapılabilecek en doğru adımları atmalıdır. Bunun için yapılacak bir çok yöntem vardır, tıbbi tedavi, spor yani yoga ve meditasyon yapmak. Düzenli olarak yapılan yoga ve meditasyondan sonra hem fiziksel hemde ruhsal olarak olumlu değişimleri çok rahat görebilecek ve hissedebileceksiniz. Fiziksel olarak yaşanan kas ağrıları, hatta belli düzeydeki sakatlıklar bile geçebilirken, hayata karşı daha olumlu tutumlar geliştirilebiliyor.

 


Bu sistemi yaşam tarzı haline getirdiğinizde olumlu tutum ve davranışları çevrenizede yansıtabileceksiniz. Beden Eğitimi Spor Öğretmeni ve yoga antrenörü olarak uzun dönem derslerime gelen öğrencilerimde fiziksel sağlık ve olumlu yönde davranış ve düşünceleri çok rahat gözlüyor ve oldukça mutlu oluyorum.


Gerçek şu ki, Ne düşünürseniz, onu yaşarsınız.

Olumlu düşünmeyi ve gülümsemeyi unutmamanız dileği ile...

 
Etiketler: Ruhsal, ve, Fiziksel, Bütünlük,
Yorumlar
Haber Yazılımı