Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 17:28
 
YÜZ YÜZE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI
Kemalpaşa'da okul öncesi, ilkokul ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarımızın müdürleri ile yüz yüze eğitim bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıya Şube Müdürü Necim Eroğlu ile okul öncesi, ilkokul ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarımızın müdürleri katıldı.
KEMALPAŞA Haberi
YÜZ YÜZE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Okul öncesi eğitimde ilk hafta 1 gün 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati suretiyle uyum eğitimi yapılacağını belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Uyum haftasından sonraki 28 Eylül - 2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 2 gün olmak üzere günde 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati süreyle eğitim yapılacak. Okul öncesi eğitimde 21 Eylül tarihine kadar eğitime yüz yüze devam eden kurumlarda bu tarihten itibaren de aynı planlama doğrultusunda eğitime devam edilecek.

 

İlkokul 1'inci sınıf öğrencileri ise yüz yüze eğitimin ilk haftasında her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati süreyle uyum eğitimi yapacak. Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim alınacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Okul yönetimleri tarafından teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dâhil olmak üzere gerekli planlamalar yapılacak"

 

Millî Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimin ilk haftasını henüz okul yaşamıyla yeni tanışacak olan okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerin uyumuna ayırdığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, "Covid-19 tedbirleri kapsamında kişisel hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralları  öğrencilere temassız oyunlar ve eğlenceli etkinliklerle anlatılacak" dedi.

 

"Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında ise Türkçe dersi haftada 2 gün 3'er ders saati olmak üzere 6 ders saati, Matematik haftada iki gün 1'er ders saati olmak üzere 2 ders saati, Hayat Bilgisi haftada 2 gün 1'er ders saati olmak üzere 2 ders saati yüz yüze eğitimle verilecek. Bu dersler ile ilgili olarak yüz yüze işlenemeyen ders saatleri ile ilkokul 1'inci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle verilecek" diyen Yılmaz, Uzaktan eğitimle ilgili tüm bilgilere uzaktanegitim.meb.gov.tr ve eba.gov.tr adreslerinden ulaşılabileceğini belirtti.

 

Toplantıda Şube Müdür Necim Eroğlu'da bölümleriyle ilgili olarak okul müdürlerini bilgilendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz'ın, okul müdürlerine başarılar dilemesiyle toplantı sonlandırıldı.

 

Kaynak: (Basın) - Kemalpaşa MEB Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: YÜZ, YÜZE, EĞİTİM, TOPLANTISI, YAPILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YÜZ YÜZE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI
YÜZ YÜZE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı