Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 12:57
 
TÜBİTAK'TAN ÖĞRENCİYE DESTEK
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Eğitim Programı (AEP) öğrencileri Utku Mumcu ile Eda Çolak’ın yürütücü olduğu 2 ayrı proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, makamında ağırlayıp çalışmaları hakkında bilgi aldığı Mumcu ve Çolak’ı tebrik etti.
İZMİR Haberi
TÜBİTAK'TAN ÖĞRENCİYE DESTEK

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Eğitim Programı (AEP) aynı zamanda Ege Bilimsel Araştırma Topluluğu öğrencileri olan Utku Mumcu ile Eda Çolak, biyosensörler ve biyoelektronik alanına ilgi duyarak bu alanda çalışma yapmaya karar verdi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalından Araştırma Görevlisi Zihni Onur Uygun’un danışmanlığında, proje hazırlayan 2 öğrenci, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programına başvurdu. Mumcu’nun yürütücü olduğu “DNA virüslerinin tayini için biyosensör geliştirilmesi” ile Çolak’ın yürütücü olarak yer aldığı “Prostat kanseri tanısı için biyosensör geliştirilmesi” projeleri TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı.

 

EÜ Tıp Fakültesi yönetimi, AEP öğrencileriyle danışmanları EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret edip projelerle ilgili bilgi verdi. AEP programı ile öğrencilerin akademik çalışmalar yapabilme fırsatı bulduğunu söyleyen Rektör Budak, “Aynı zamanda birbirlerinin projelerinde araştırmacı olarak da yer alan öğrencilerimiz daha fazla tecrübe kazanmak için çalışmalarına devam ediyor. Donanımlı akademik kadromuz, öğrencilerimize eğitim süreçlerinin her aşamasında destek oluyor, gelecek planları yaparken onların yolunu aydınlatıyor. Öğrenci odaklı yönetim anlayışımla öğrencilerimizin her zaman destekçisiyiz. Öğrencilik yıllarında bilimsel çalışmalara başlayan gençlerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: TÜBİTAK'TAN, ÖĞRENCİYE, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı