Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 13:20
 
SOYER'E BAYRAK TEPKİSİ
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İzmir Bayrağı” açıklamasına sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
SOYER'E BAYRAK TEPKİSİ

Soyer’in milletin sinir uçlarıyla oynadığını ve terör örgütlerine kol kanat germekten de öteye gittiğini belirten Kırkpınar, “Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, İyi Parti ve CHP ittifakı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, göreve geldiğinden bu yana skandal üstüne skandala imza atıyor. Terör örgütleri FETÖ ve PKK'ya desteğiyle de bilinen Soyer, son olarak yerel yönetimlere "özerklik" istemişti. Koronavirüs salgınına karşı başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na rağmen kendisi alternatif kampanyalar başlatmıştı. Tüm bunlar hem bizim hem de İzmirli hemşehrimizin tepkisine neden oldu. Ancak bunlarla da yetinmeyen Soyer, bu kez haddini aştı.
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin sembol şehirlerinden biri olan İzmir üzerindeki sinsi planını deşifre edip, TÜRSAB acenteleri yetkilileriyle bir zoom toplantısı yapan Soyer, 'İzmir bayrağı' ile ilgili bir çalışma yapıldığını belirterek, "Benim aklımda bir 'İzmir Parası' çıkarmak vardı hatta buna İZ Coin diye bir isim de koymuştum" sözleriyle açıkça İzmir'i Türkiye'den bağımsız bir eyaletmiş gibi yönetme ve bölme isteğini ortaya koydu” ifadelerini kullandı. Soyer’in tüm İzmirlileri hiçe sayıp başına buyruk hareket ettiğini belirten Kırkpınar, “ülkemizi bölmek isteyenlere millet olarak gereken cevabı ve karşılığı verdiğimiz gibi haddini aşıp, İzmir üzerinde kirli emeller oluşturmaya kalkan Soyer’e de gereken cevabı yine milletimiz verecektir” diyerek tepki gösterdi.
Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: SOYER'E, BAYRAK, TEPKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı