Haber Detayı
24 Ağustos 2021 - Salı 17:04
 
RİSK HARİTASI YENİDEN KIZARDI
Türkiye genelinde olduğu gibi Kemalpaşa'da da görülen vaka artışı Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan haritaya da yansıdı.
KEMALPAŞA Haberi
RİSK HARİTASI YENİDEN KIZARDI

Geçtiğimiz aylarda vaka düşüklüğü ile dikkat çeken Kemalpaşa, haritada tekrardan kırmızıya büründü. Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken aşı uygulamalarıyla pandeminin önüne geçilmeye çalışılıyor. Bahar aylarında tam kapanma ve kısıtlamalar nedeniyle vaka sayılarında ciddi düşüş yaşanırken yaz aylarının gelmesi ve tedbire uyulmaması ile Türkiye genelinde vaka sayıları yeniden yükselişe geçti.

 

Geçtiğimiz günlerde riskli bölgeleri gösteren kırmızı renk, haritada lokal olarak belli noktalarda yoğunlaşırken, bugün ise ilçe merkezinin tamamını kaplamış durumda. Salgın ilçe merkezinde bulunan mahallelerde hızla yayılırken diğer kırsal mahallelerde aktif vakaların artışa geçtiği görüldü. Haritada görülen mavi alanlar düşük riskli bölgeyi, Kırmızı alanlar ise yüksek riskli bölgeleri temsil ediyor.

 

Tedbirlere sıkı sıkıya riayet etmeye devam edelim. Maske, mesafe ve hijyen kurallarını elden bırakmayalım. Pandemi ile mücadele kapsamında, aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: RİSK, HARİTASI, YENİDEN, KIZARDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİSK HARİTASI YENİDEN KIZARDI
RİSK HARİTASI YENİDEN KIZARDI
RİSK HARİTASI YENİDEN KIZARDI
RİSK HARİTASI YENİDEN KIZARDI
Yorumlar
Haber Yazılımı