Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 18:00
 
ÖNEMLİ OLAN HALKA DOKUNMAKTIR
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Gündem Kemalpaşa'nın ofisinde konuk olarak, vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirdi.
KEMALPAŞA Haberi
ÖNEMLİ OLAN HALKA DOKUNMAKTIR

Başkan Karakayalı, 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelmesinin ardından geçen süreci değerlendirdi. Bayrağı AK Parti’den devralan Karakayalı, geçmişte yapılan hataları eleştirdi. Karakayalı ilçede devam eden yol çalışmaları, su kesintileri, üniversite, yapılacak projeler ve birçok konuda açıklamalarda bulundu.

 

ÇEVREYOLU'NDAKİ ÇALIŞMALAR

 

Karakayalı, ''Çevreyolundaki GDZ Elektrik firmasının çalışmalarında sona yaklaşıldı. Vatandaşımızı tozdan ve yolun bozukluğundan geçici olarak kurtarmak amaçlı, çalışmaların son bulduğu kısıma kadar yarından itibaren yama çalışması başlatılacak. Çalışmaların ikinci etabında ise Dr. Ali Kahraman Caddesi'nde kazı çalışması yapılacak. Ara bağlantılarında tamamlanmasının ardından hem yollar hemde kaldırımlar sıfırdan yapılarak Kemalpaşa'mıza yakışır bir hale getirilecek. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır istiyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

ULUCAK'TAKİ ÇALIŞMALAR

 

Karakayalı, ''Şuan da Ulucak Mahallemizde 4 alt yapı çalışma aynı anda yürütülüyor. İZSU içme suyu şebekesini yenileyerek, yağmur ve su birikintilerine karşı yağmur suyu hattı döşüyor. Kanalizasyon sisteminde de yenileme çalışmaları var. Aynı zamanda Ulucak doğalgaza kavuştu bununla ilgili hat döşeme çalışmalarında sona yaklaştı. Çalışmalar tamamlandığında Ulucak bambaşka olacak.''  ifadelerini kullandı.

 

KEMALPAŞA'DA İMAR SORUNU

 

Karakayalı, ''Kuzey Hattı İmar çalışmamız gelecek ay askıya çıkacak. Ufak tefek pürüzlerin giderilmesinin ardından 2021 Ocak ayında açılmasını ve bu plan içerisine yeni çevre yoluyla ilçemizin trafik problemine çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Yeni konut alanlarıyla birlikte kiralar konusunda kiracı vatandaşımızın yükünün biraz daha hafifleyeceğine inanıyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

KEMALPAŞA'YA ATATÜRK MÜZESİ

 

Karakayalı, ''Eski Askerlik Şubesi binası ile ilgili Anıtlar kuruluna başvurularımızı yaptık, Neticelenmesini bekliyoruz. Oradaki o anlamlı binanın yok olmasına engel olacağız, müze haline getirerek değerlendireceğiz.'' ifadelerini kullandı.

 

ÇAY BAHÇELERİ YENİDEN AÇILACAK

 

Karakayalı, ''Kemalpaşa'da bulunan parklarda önceden aktif olarak kullanılmasını sağladığım çay bahçelerini önceki dönem alınan kararlar ile hizmete kapattılar. Parklardaki çay bahçelerini yeniden hizmete açacağım. Önceki dönemimde vatandaşıma nefes aldıkları alanlar yaratmıştık. Malesef parklarda bulunan büfeleri kapattılar. Osmanlı Parkıyla beraber parkları yeniden ailelerin kullanabilecekleri sosyal alanlara dönüştüreceğiz. Hayallerimin arasında gece geç saatlerine kadar yaşayan ayakta olan bir kemalpaşa var. ifadelerini kullandı.

 

BAZI SOKAKLAR YENİLENECEK

 

Karakayalı, ''Kemalpaşa'da insanların daha aktif kullandığı sokaklarımız var. 2 tane sokak yenileme projemiz olacak hükümet konağının bulunduğu sokak ve eski akbank'ın olduğu sokakta çalışmalar yürüteceğiz. Böylelikle sokaklarımız daha güzel ve canlı olacak.'' ifadelerini kullandı.

 

TARİHİ NİF KALESİ

 

Karakayalı, ''İlçemizde tarihi bir değeri olan kale ile ilgili en büyük hayalim teleferik sistemi çevre düzenlemesi ve aydınlatılması gibi bir kaç projemiz var. Görüşmelerimiz sürüyor. Onaylanmasının ardından çalışmalara başlayacağız. Tarihimizin yok olmasına Kemalpaşa'da müsaade etmeyeceğim.'' ifadelerini kullandı.

 

ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI

 

Karakayalı, ''Kemalpaşa'nın Ulucak Mahallesi'nde açılan İzmir Demokrasi Üniversitesi'nde öğrencilere ücretsiz servis imkanı sunacağız. Yurt konusunda yetkili makamlarla görüşmelerimiz var. Çözüm bulamassak belediyemiz imkanlarını seferber ederiz. En azından bir kız öğrenci yurdu kazandırmalıyız.'' ifadelerini kullandı.

 

SU KESİNTİLERİ 

 

Karakayalı, ''Kemalpaşa ve çevresinde ciddi anlamda kuraklıklar yaşıyoruz. İlçe olarak yer altı suyu ile besleniyoruz. Yer altı sularımız hem kuraklığa bağlı hemde bilinçsiz sulama politikaları yüzünden ciddi anlamda çekilmeler yaşandı. İZSU yetkilileriyle konuyu sürekli görüşüyoruz ilçemize 2 yeni kuyu kazandırmaları konusunda ihaleye çıkıldığını ilettiler ve bu konuda vatandaşın mağduriyetlerini yakından bizlerde takip ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 

BİSİKLET YOLU

 

Karakayalı, ''Kemalpaşa'ya bisiklet yolu kazandırma projelerimiz var. GDZ Elektriğin, çalışmalarını bitirmesi ardından yenilenecek yollarla birlikte bisiklet yollarını da aktif ederek vatandaşların kullanımına sunacağız. Böylelikle, Kemalpaşa'da yeni bir aktivitemiz olacak.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Özel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: ÖNEMLİ, OLAN, HALKA, DOKUNMAKTIR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖNEMLİ OLAN HALKA DOKUNMAKTIR
ÖNEMLİ OLAN HALKA DOKUNMAKTIR
Yorumlar
Haber Yazılımı