Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 13:17
 
METRO SIRASI KEMALPAŞA’YA GELİYOR
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, dün katıldığı bir programda, hayata geçirdiği ve geçireceği projeleri anlattı.
KEMALPAŞA Haberi
METRO SIRASI KEMALPAŞA’YA GELİYOR

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ilçenin raylı sistem ulaşımına ihtiyaç duyduğunu ifade ederken, “Kuzeye, güneye, batıya metro var doğuya niye yok? İki tane sanayi bölgemiz var. Tunç Başkan’a söyledim. Kendisi de programa alındığını çalışmaların başlayacağını aktardı” dedi. Kemalpaşa’ya metronun gelmesi için büyük uğraş verdiğini vurgulayan Karakayalı, “Büyükşehir bizim metro projesini 2030'a almıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve bürokratlarıyla görüştüm. Kendisi, ‘Şuan buca metrosunu çözüyorum. Buca metrosu çıkar çıkmaz, Kemalpaşa’ya dönüyorum’ dedi. Kemalpaşa'ya metro gelmesi, kendisinin de seçim vaatleri arasında da yer alıyor. Kemalpaşa’da sabah ve akşam saatlerinde müthiş bir trafik oluyor.” dedi.

 

Seçim öncesinde, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Metro’nun Kemalpaşa’ya uzatılmasının projesi de bütçesi de hazır. Metroyu Kemalpaşa’ya getireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: (Özel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: METRO, SIRASI, KEMALPAŞA’YA, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı