Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 14:57
 
KENDİ İMKANLARI İLE ARABASINI YAPTI
İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Mustafa Kirli, kendi imkanlarıyla tek kişilik bir araç üretti. Ailesinin gözetiminde yaptığı araba görenlerden tam not aldı.
KEMALPAŞA Haberi
KENDİ İMKANLARI İLE ARABASINI YAPTI

Kemalpaşa'nın Sütçüler Mahallesi'nde ikamet eden ve Pakmaya Ülkü Hızal Anadolu Lisesi'nde 9. sınıf öğrencisi olan Kirli, bir buçuk sene süren çalışmalarının ardından, yaptığı arabayı yürür hale getirmeyi başardı. Arabanın imal sürecinde ailesinin kendisine yardımcı olduğunu kaydeden Kirli, “Ailemin desteği ve yardımları ile hayalimdeki arabayı yapıp yürütmeyi başardım. Bir buçuk sene sadece arabanın malzemelerini toparlamaya çalıştım, yakın zamanda da arabayı yürür hale getirdim. İlerleyen zamanlarda imkanlar doğrultusunda daha farklı projeler gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ediyorum.“ dedi.

 

Çocuğunun geliştirdiği araç ile ilgili düşüncesini aktaran Anne Şerife Kirli, “Mustafa uzun zamandır uğraştığı ve hayalini kurduğu arabayı çalıştırmayı başardı. Büyük emekler harcadı ve sonunda istediğini elde etti. Ailesi olarak yaptığı veya yapacağı bütün projelerde arkasındayız.“ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Özel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: KENDİ, İMKANLARI, İLE, ARABASINI, YAPTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KENDİ İMKANLARI İLE ARABASINI YAPTI
KENDİ İMKANLARI İLE ARABASINI YAPTI
KENDİ İMKANLARI İLE ARABASINI YAPTI
Yorumlar
Haber Yazılımı