Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 15:41
 
KEMALPAŞA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK
Ermenistan’ın uluslararası hukuku çiğneyerek Azerbaycan’lı sivillere yönelik saldırına misli ile cevap veren Azerbaycan’a Kemalpaşa'dan destek geldi. Kemalpaşa Dernekler Birliği Platformu tarafından Rekreasyon Alanında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaşlar katıldı.
KEMALPAŞA Haberi
KEMALPAŞA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK

Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Tuncay Kılıç ''Bilindiği üzere dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın, Karabağ bölgesinin işgalinden bu yana bölgede Ermenistan devletinin yapmış olduğu soykırımlar, baskı ve zulümler uzun yıllardır süregelen bir insanlık dramına neden olmuştur. Üstelik daha önceki ve özellikle geçtiğimiz günlerde yaşanan saldırılar Yukarı Karabağ hattında değil, doğrudan iki devlet arasındaki sınırlarda ve ağır silahlarla yapılmıştır. 27 Eylül Pazar günü, sabah saatlerinde Yapılan bu anlamsız saldırı bizleri derinden etkilemektedir. Ermenistan ordusu, sivillerin yaşadığı birçok köy ve kenti bombalayarak adeta bir sivil katliamına imza atmaktadır. Kardeş Ülke Azerbaycan ise aksine sivillerin yaşadığı köyleri ve kentleri bütün gücü ve imkanlarıyla korumaktadır. Bu durum, olayın herhangi bir sınır ihlali ve çatışması değil, doğrudan Azerbaycan'a yönelik bilinçli bir taarruz olduğunu göstermektedir.

 

Kemalpaşa Dernekler Birliği Platformu olarak bugün burada bir araya gelerek kardeş ve dost ülke Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Şehit olan kardeşlerimizin makamları ali olsun ve şu anda, cephede gazada olan kardeşlerimizin de gazaları mübarek olsun diyoruz. İki ayrı devlet olsa da Türkiye ve Azerbaycan tek bir millettir, Kemalpaşa Dernekler Birliği Platformu Olarak Azerbaycan’ın yanındayız’' dedi.

Kaynak: (Özel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: KEMALPAŞA'DAN, AZERBAYCAN'A, DESTEK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KEMALPAŞA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK
KEMALPAŞA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK
KEMALPAŞA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK
KEMALPAŞA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK
Yorumlar
Haber Yazılımı