Haber Detayı
02 Temmuz 2021 - Cuma 18:28
 
İSTİHDAM BÜROSU İŞSİZE UMUT OLDU
Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket ederek vatandaşların her türlü sorununa çözüm arayan Kemalpaşa Belediyesi'nde İş İstihdam Bürosu, iş arayan vatandaşların umudu olmaya devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
 İSTİHDAM BÜROSU İŞSİZE UMUT OLDU

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın talimatıyla kurulan birim aracıyla 2019-2021 yılları arasında başvuru yapan vatandaşlardan 4.114 kişi çeşitli kurum ve kuruluşlara yönlendirilirken 3.016 kişi ise bu kurum ve kuruluşlarda işe başladı. 2021 yılında ise toplam 1.584 kişi yönlendirilirken 645 kişi aynı yıl içerisinde iş başı yaptı.

 

İş İstihdam Bürosu, gerek ülke ekonomisine katkı sağlamak gerekse Kemalpaşa'nın iş gücünü canlandırmak amacı ile iş arayanlara iş, personel arayan kurumlara ücretsiz personel bulmaya devam ediyor. Öte yandan, kadın ve engelli vatandaşlar için de projeler geliştirerek bu sınıfların da iş gücüne katılmaları sağlanıyor.

 

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Pandemi sadece sağlık alanında değil, ekonomik alanda da hayatımızı ciddi derecede olumsuz etkiledi. Kemalpaşa Belediyesi olarak İş arayan hemşehrilerimize destek olmak amacıyla kurduğumuz birimde çalışmalarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Hayata geçirdiğimiz birim ile iş arayan vatandaşlarımız ile işverenleri bir araya getiriyoruz. İş arayan vatandaşlarımız belediyemizde bulunan iş istihdam bürosuna başvuru yapabilir. Vatandaşlarımıza her konuda yardımcı olmaya devam edeceğiz, onların mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur.” dedi.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: , İSTİHDAM, BÜROSU, İŞSİZE, UMUT, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı