Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 12:03
 
HES KODU UYGULAMASI BAŞLADI
Kemalpaşa Belediyesi, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ve korona virüs tedbirleri kapsamında Hayat Eve Sığar uygulamasını hayata geçirdi.
KEMALPAŞA Haberi
HES KODU UYGULAMASI BAŞLADI

Belediye personeli ve vatandaşlar HES kodu aracıyla hizmet binasına giriş yapabilecek. Belediyeye giriş yapmak isteyen kişilere güvenlik ekiplerce HES kodu sorgulaması yapılacak. Sorgunun ardından 'Riskli değil' ifadesi görüldükten sonra çalışanlar ve vatandaşlar belediyeye giriş yapabilecek. Bu yöntem ile 'Riskli kişi' olarak belirlenen vatandaşların belediyeye girişleri engellenerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi sağlanacak. HES kodunu alamayan vatandaşlara ise belediye personelleri tarafından gerekli yönlendirmeler yapılacak.

 

Yeni sistem ile ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ''Bu sistem ile çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlık durumlarını kontrol altında tutuyoruz. Uygulamadaki amacımız salgından vatandaşlarımızın zarar görmesini engellemektir. Belediye de işi olan vatandaşlarımızın HES kodu almalarını önemle rica ediyorum.'' dedi.

Kaynak: (Özel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: HES, KODU, UYGULAMASI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı