Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 16:16
 
ESNAFIN YANINDAYIZ
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler sonucu genelge ile işyerini uzun süreli kapatmak zorunda kalan küçük esnafa Kemalpaşa Belediyesi yardım eli uzatmaya devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
ESNAFIN YANINDAYIZ

Kıraathaneler, berberler ve kadın kuaförlerinin ardından düğün sektöründe faaliyet gösteren esnafın da zor günler geçirmesi nedeni ile düğün organizatörleri ve orkestracılara da yardım paketi ulaştırmaya başlandı. Pandemi nedeniyle, bulaş ortamından korunmak için insanların evlerine çekildiği, çarşı ve pazarların eski yoğunluğunu kaybettiği bu döneminde, sokağa çıkma kısıtlamaları gibi uygulamalar da işletmelerin gelirlerinin kaybolmasına neden oldu. Pandemi sürecinde ekonomik olarak etkilenen vatandaşları korumak için çeşitli çalışmalar yürüten Kemalpaşa Belediyesi, küçük esnafa yardımcı olabilmek için çeşitli projeler üretmeye devam ediyor.

 

31 Mart 2019 tarihinden itibaren sosyal destekler kapsamında vatandaşlara 30000 adet erzak paketi, 950 adet bebek paketi, 105 haneye kıyafet ve eşya desteği, 115 haneye yakacak odun yardımı gibi onlarca kalemde destek sağlandı. Kemalpaşa Belediyesi Sosyal İletişim Birimi tarafından vatandaşlara ulaştırılan desteklerin ilçe genelinde sürdürüldüğü bildirildi.

 

Zorlu süreçte esnafın yanında olmaya devam edeceklerini kaydeden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Tüm dünyada büyük bir zarara neden olan koronavirüs salgınının etkileri devam ediyor. Biz de ciddi bir mücadele veriyoruz. Belediye olarak salgınla mücadele kapsamında esnafımızın mağdur olmaması, salgının yayılmaması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Küçük esnafımızı ve vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız.” diye konuştu.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: ESNAFIN, YANINDAYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı