Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 14:27
 
EĞİTİM HAZIRLIĞI SÜRÜYOR
İzmir'de 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlayacağı yaklaşık 300 okulda, yeni tip koronavirüse karşı tedbirler alındı.
KEMALPAŞA Haberi
EĞİTİM HAZIRLIĞI SÜRÜYOR

Kemalpaşa'nın Vişneli Mahallesi'nde görev yapan öğretmen Bekir Rahmanoğlu, daha önce köy statüsünde olan Vişneli'de 18 öğrenci bulunduğunu, eğitimin birleştirilmiş sınıf şeklinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Rahmanoğlu, okulda yüz yüze eğitime 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle önce bir hafta ara verildiğini, daha sonra da salgın nedeniyle evde eğitime geçildiğini hatırlatarak yaklaşık bu nedenle 3,5 aydır öğrencilerinden uzak olduğunu söyledi. Yüz yüze eğitim kararından duyduğu mutluluğu dile getiren Rahmanoğlu, "15 Şubat'tan itibaren birleştirilmiş sınıfımızda yüz yüze eğitime geçiyoruz. Öğrencilerimize kavuşacağız. Önce onların sağlığı. Sağlıkları için gerekli tedbirleri aldık, maske, mesafe, hijyen kurallarına uyarak eğitim öğretimlerine devam edecekler." ifadelerini kullandı.

 

Okullar, öğrenciler için hummalı bir çalışmayla eğitime hazırlandı. Hazırlıklarla öğrencilerin okul bahçesine girişinden itibaren salgınla mücadele kurallarına uygun hareket edilmesi amaçlanıyor. Öğrencinin maskesinin olmaması ya da kullanılamaz halde olmasına karşı okullara maske temin edildi, kullanılan maskelerin atılması için de uygun alanlara tıbbi atık kutuları yerleştirildi. Öğrenci ve öğretmenlerin hem ellerini hem de ayakkabılarını dezenfekte edebilmesi için okul binası girişine dezenfektan platformu kuruldu. Ayrıca bu noktalara ateş ölçer yerleştirildi.

 

Öğrenciler, ateşleri ölçüldükten ve el ile ayakkabıları dezenfekte edildikten sonra okul binasına alınacak. Okulda yüksek ateş, burun akıntısı, öksürük gibi belirtiler görülen çocuklar karantina odasına alınacak. Velisine haber verilecek, öğrencinin sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi ve durumunun takibi gerçekleştirilecek.

 

Okullarda sınıf düzeni de sosyal mesafe korunacak şekilde ayarlandı. Tekli sıraların olduğu sınıflarda sıra aralığı 1-1,5 metre olacak şekilde düzenleme yapıldı. Her sıranın üzerine o sırayı kullanacak öğrencinin adı yazıldı. Böylece öğrencilerin sadece kendisine ait yerde oturması sağlanacak.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: EĞİTİM, HAZIRLIĞI, SÜRÜYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EĞİTİM HAZIRLIĞI SÜRÜYOR
EĞİTİM HAZIRLIĞI SÜRÜYOR
EĞİTİM HAZIRLIĞI SÜRÜYOR
EĞİTİM HAZIRLIĞI SÜRÜYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı