Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 14:47
 
DİLENCİLİK MESLEK OLMASIN
Kemalpaşa'da vatandaşlara ‘Benzinim bitti, yolda kaldım, iş aramak için buraya geldim, kalacak yerim yok’ gibi şeyler söyleyerek para toplamaya çalışan kişilerin sayısı son zamanlarda arttı.
KEMALPAŞA Haberi
DİLENCİLİK MESLEK OLMASIN

Vatandaşlar, insanların iyi niyetini suistimal edenlerin yakalanmasını isterken, Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dilencilik amacıyla ilçe dışından gelen kişiler için çalışmalarını sürdürüyor. Dini duyguların istismar edilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Özellikle Cuma günleri ilçemize geliyorlar. Dilenmek için bebekleri bile kullanıyorlar. Bunu meslek haline getirenler ilçemizin insanı değil. Başka yerden geliyorlar. Zabıtaların bu konuyla daha fazla ilgilenmesi gerekiyor.” diye konuştular.

 

Vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar etmek suretiyle para isteyen dilencilere göz açtırmayan polis ekipleri, istismarcıların haklarında işlem yapıyor.

 

Vatandaşlarımızdan dilencilik yaparak haksız kazanç elde eden, dinî duygularını sömüren ve trafikteki vatandaşlarımızı rahatsız ederek trafik düzenini bozan kişilere itibar etmemelerini, bu tür durumları gördüklerinde polise ya da zabıta ekiplerine bildirmelerini önemle rica ediyoruz.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: DİLENCİLİK, MESLEK, OLMASIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı