Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 17:25
 
BEKLENEN TESİS KURULUYOR
Kemalpaşa Belediyesi 2021 yılı şubat ayı meclis toplantısı yapıldı.  Şubat meclisinde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler meclis üyelerinin oylamasına sunularak görüşüldü.
KEMALPAŞA Haberi
BEKLENEN TESİS KURULUYOR

Meclis görüşmelerinde üreticilerin merakla beklediği ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın seçim vaatleri arasında bulunan Meyve işleme ve soğuk hava deposunun hayata geçirilmesi için son hamleler yapıldı. Kemalpaşa'daki üreticiler için son derece önemli olan tesisin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne tahsisi konusundaki karar sonuçlandırıldı.

 

Başkan Karakayalı, Aşağı Kızılca Mahallesine yapılması planlanan tesis ile ilgili açıklama yaptı. “Kemalpaşa'da yaylalardaki üreticilerin sorunlarını biliyoruz. İlçenin merkezinde üretici memnun ama yaylalardaki üreticilerin sorunları var. Yapacağımız bu tesisle sorunları ortadan kaldıracağız” şeklinde konuştu. Kurulacak olan tesiste istihdam da yaratılacağının altını çizen Karakayalı, “Bu tesis sadece çiftçilerimizin değil iş arayan vatandaşlarımızın da yüzünü güldürecek. Artık belediyeler yerelde kalkınmaya önem vermek zorunda. Çöp toplamak, park yol yapmak değil sadece. Biz yerelde kalkınmayı nasıl sağlarız, çiftçimize nasıl yardımcı oluruz, dar gelirlinin cebine nasıl para girmesini sağlarız. Biz bunları düşüneceğiz. Desteğiniz için hepinize halk adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: BEKLENEN, TESİS, KURULUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı