Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 10:31
 
14 EV KARANTİNAYA ALINDI
İzmir'den Kırıkkale'ye bir yakınının asker uğurlaması için gelen bir kişiye yapılan koronavirüs testinin sonucu pozitif çıktı. Sağlık ekiplerinin başlattığı çalışma sonucu 14 ev tedbir amaçlı karantina altına alındı.
İZMİR Haberi
14 EV KARANTİNAYA ALINDI

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde asker uğurlamasına gelen bir kişide koronavirüs pozitif çıkması sonucu 14 ev tedbir amacıyla karantinaya alındı.

 

İzmir'den Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesine bir yakınının asker uğurlaması için gelen bir kişiye yapılan testler sonucunda koronavirüs teşhisi konuldu. Durum üzerine çalışma başlatan sağlık ekipleri, şahsın temasta bulunabileceği kişileri belirledi.

 

14 EV KARANTİNA ALTINA ALINDI

 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da Zafer Mahallesi Şehit Alpaslan Yazıcı Caddesi üzerinde bulunan 14 evde ikinci bir değerlendirmeye kadar tedbir amacıyla karantina uygulamasını kararlaştırdı. Ekipler, karar üzerine sokakta önlem alarak güvenlik şeridi çekti. Karantina altındaki vatandaşların kontrolleri süreç boyunca sağlık personeli tarafından sağlanacak. Ailelerin ihtiyaçları da Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacak.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: 14, EV, KARANTİNAYA, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı